365 dni w Czarnobylu

W porannym programie "Pytanie na śniadanie" w telewizji TVP2 na żywo wystąpili Krystian Machnik z Napromieniowani.pl oraz Amadeusz Kocan z XBestCinema. Obaj panowie od lat są zaangażowani akcje humanitarne w Strefie Zamkniętej oraz filmy z serii Ostatni ludzie Czarnobyla, które dokumentują życie samosiołów (ludzi, którzy do dziś żyją w opuszczonych wioskach na skażonym terenie)

Ostatni ludzie Czarnobyla 3 - Oficjalna Premiera

Materiał przedstawia jak wyglądała oficjalna premiera filmu Ostatni ludzie Czarnobyla 3 w Warszawie oraz pokazy w Krakowie i Wrocławiu. Oprócz projekcji filmu, miały też miejsce krótkie prelekcje oraz rozmowy z twórcami.

Premiera Kinowa "Ostatni Samotnik"

Premiera Kinowa "Ostatni Samotnik" Za film odpowiedzialna była wytwórnia XBestCinema Premiera Filmu odbyła się w kinie Cinema City w Zielonej Górze, 21 października. "Ostatni Samotnik" Film opowiada o losach młodego bohatera, który dociera do Zony, miejsca gdzie strach i ból wypełnia ludzkie serca. Po przekroczeniu progu strefy staje się Stalkerem i szybko dowiaduje się, że w zonie panuje apatia, a rządzi nią chciwość. Jego jedynym celem jest poszukiwanie, samego siebie? Zobaczycie sami w swoim czasie.

Krzysztof Pieczyński Wywiad

Krzysztof Pieczyński z okazji 11. edycji festiwalu Quest Europe odwiedził Zieloną Górę. Postanowiliśmy zadać mu kilka pytań. Zielona Góra 30.08.2015 r. W trakcie nagrywania dopadł nas deszcz ale nie przeszkodziło nam to w nagraniu wywiadu. krzysztofpieczynski.com.pl

Ostatni ludzie Czarnobyla 3 - Wywiad z reżyserem

Wywiad z reżyserem filmu "Ostatni Ludzie Czarnobyla 3" Amadeuszem Kocanem. W wywiadzie Amadeusz przedstawi nam jak z jego perspektywy wygląda strefa i zamieszkujące ją samosioły oraz opowie trochę o kulisach powstawania filmów dokumentalnych w Czarnobylu.

Festiwal "Bucovina" - Ostatni Ludzie Czarnobyla 3

Wycinek z materiału przedstawiającego zwycięzców festiwalu filmowego "Bucovina", największego festiwalu filmowego na Ukrainie. Wycięty jest moment nadawania nagrody filmowi "Ostatni Ludzie Czarnobyla 3" w kategorii najlepszy film dokumentalny.

CZARNOBYL 35 lat po katastrofie

Rozmawiają: - Krystian Machnik - redaktor portalu Napromieniowani.pl - Anna Chmielewska-Metka - Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu. 26 kwietnia 2021 r. przypada 35 rocznica największej katastrofy w historii energetyki jądrowej i przemysłowej ubiegłego wieku ? wybuch w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. W wyniku całkowitego zniszczenia w 1986 r. czwartego reaktora i skażenia promieniotwórczego, z terenu pogranicza Białorusi, Ukrainy i Rosji ewakuowano i przesiedlono ponad 350 tysięcy osób. O tym wydarzeniu oraz o jego następstwach opowiada pasjonat historii i miejsc związanych z radiacją, kolekcjoner przedmiotów związanych z Czarnobylską Strefą Wykluczenia, organizator akcji charytatywnych dla ostatnich mieszkańców tego zapomnianego miejsca.

XBestCinema - Logos Compilation

Compilation of all official XBestCinema film studio logos. www.xbestcinema.pl XBestCinema is a Polish independent film studio that makes feature films, documentaries and other commercial and non-commercial projects.
ul. Kapitańska 11
65-548 Zielona Góra
+48 533 282 607
xbestcinema0@gmail.com

Wszelkie prawa zastrzeżone XBestCinema © 2013 - 2022