Ostatni Ludzie Czarnobyla 3

Ostatni ludzie Czarnobyla 3 to emocjonalny film dokumentalny pokazujący życie samosiołów - ludzi, którzy do dziś żyją w Strefie Zamkniętej utworzonej po katastrofie elektrowni jądrowej w 1986 roku. W ich opuszczonych wioskach nie ma bieżącej wody czy sklepu, często brak energii elektrycznej, a oni sami walczą z narastającymi problemami podeszłego wieku. Pomimo trzech dekad spędzonych niemalże w samotności ukazują obraz człowieczeństwa zapomniany w rozwiniętym świecie. "Tu nie ma miesiąca bez śmierci" - powtarzają, jakby pogodzeni z tym, że nieubłaganie nadchodzi moment, w którym nie zostanie już nikt. Do dziś zostało ich nie więcej niż 50, dlatego są to Ostatni ludzie Czarnobyla.

Ostatni Samotnik

Produkcja : XBestCinema OSTATNI SAMOTNIK/The Last Loner "Zona odbiera to co niegdyś odebrał jej człowiek" "The Zone takes back, what man once took" Film Zdobył 10 nagród na festiwalach filmowych. Między innymi za efekty specjalne i najlepszy film akcji. filmu Ostatni Samotnik miał swoją premierę kinową 21 października 2019 roku. The official trailer of independent feature film The Last Loner, that had its opening night on 21th of October. "Ostatni Samotnik" Strefa zamknięta wypełniona jest promieniowaniem, niewytłumaczalnymi anomaliami, groźnymi mutantami, ale i ludźmi, którzy trafiają tam z różnych powodów. Do najbardziej niebezpiecznego miejsca na ziemi trafia młody Michał Szewczenko. Będzie musiał zmierzyć się z okropieństwami zony, by odnaleźć to, czego szuka.

Karol Kopiec - Szklanka do połowy

Stand-up comedian finds himself in secret service custody, because inquisitive agent found hidden messages in his jokes.

Szumy radiacji

Czy promieniowanie da się zaobserwować? Wiemy, że częściowo tak, bowiem na archiwalnych nagraniach z czasów katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej można zaobserwować charakterystyczny szum w postaci białych rozbłysków (kropek, tudzież plamek). Poziom promieniowania musi być jednak odpowiednio wysoki... Ale jaki? Takich informacji nie ma, dlatego postanowiliśmy sami sprawdzić czy w Strefie są jeszcze miejsca, w których da się uzyskać taki efekt po 34 latach od katastrofy? Udaliśmy się w najbardziej radioaktywne miejsca - udało się to w zalanym schronie przeciwatomowym pod zakładami Jupiter w opuszczonym mieście Prypeć.

Jeet Kune Do - Dariusz Waluś tribute to Bruce Lee

Szanowni Państwo, w 2019 roku minęła 46 rocznica śmierci Bruce'a Lee - człowieka który zainspirował mnie do obrania ścieżki życiowej związanej ze sportami walki którą podążam od 13 roku życia aż do dzisiaj. Chcąc odwdzięczyć mu się za to, uznałem że najlepszym sposobem na oddanie mu hołdu będzie głębsze poznanie jego filozofii życiowej oraz stworzonej przez niego sztuki walki - Jeet Kune Do. Tak więc w 2017 roku, po 33 latach treningów różnych sportów walki, postanowiłem zapoznać się z jego sztuką walki JKD. Efektem tego jest powyższy filmik który nagrałem w hołdzie dla "Małego Smoka". Mam nadzieję że pamięć o tym wyjątkowym człowieku przetrwa i że kolejne pokolenia będą interesowały się tym kim był i jak żył. JKD trenuję przede wszystkim dla siebie i traktuję jako nowe doświadczenie z którego zapewne skorzystam w swoich treningach. Pozdrawiam serdecznie wszystkie osoby które tak jak ja, zainspirowane "Wejściem Smoka" rozpoczęły treningi sportów i sztuk walki ;) Realizacja : Xbestcinema

Golem XIV

PRÓŻNIA DOSKONAŁA Współpraca kuratorska: Agata Cukierska, Katarzyna Kalina Koncepcja Próżni Doskonałej wynika z wychwycenia kodów kulturowych zawartych w lemowskim uniwersum. Punktem odniesienia jest spuścizna mistrza, traktowana jako forma otwarta do intertekstualnych narracji na poziomie języka i obrazu. Wykład Inauguracyjny lemowskiego Superkomputera Golema XIV morfuje w kierunku zmiany postawy wobec konsumenckiego świata i misterium natury. Szczególnie w sytuacji, kiedy intensyfikuje się agonia kruchej planety. Próżnia przekazuje tęsknotę za wyższym, rozgrzeszającym sensem w dehumanizacyjnej epoce Antropocenu. Elementami ułatwiającymi jasność widzenia stają się prezentowane obiekty kontemplacyjne. Mamy szansę zredefiniować swój świat, w którym złotym cielcem jest konsumpcjonizm. Świat, w którym następuje manipulacja nadmiarem dezinformacji przekłamującej intencjonalnie rzeczywistość. Świat, w którym unosimy się w oparach iluzji, rozwój duchowy przegrywa z hedonizmem a ilość cierpienia jest proporcjonalna do ludzkiej zachłanności. Próżnia stawia pytania dokąd płynie ten statek szaleńców? Czy na pewno zasłużyliśmy na to Królestwo? Żeby dojść do wni

365 dni w Czarnobylu - Rok z życia w Strefie Zamkniętej

365 dni w Czarnobylu to krótki film składający się ze wspomnień z wypraw oraz rozmowy z Krystianem Machnikiem, który spędził w Strefie Zamkniętej już ponad rok swojego życia. Rozmowa została przeprowadzona w nieprzypadkowym miejscu i okolicznościach, bo u samosioła - babuszki Marii Ilczenko mieszkającej w opuszczonej wiosce Kupowate, która dokładnie tego dnia obchodziła swoje 80. urodziny! Krystian Machnik podróżuje do Czarnobyla regularnie od 2013 roku. Latem tego roku odbył swoją 100. wyprawę i jednocześnie minął 365 dzień spędzony przez niego łącznie w Czarnobylu od początku wyjazdów. Na co dzień zajmuje się organizacją wypraw do Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej, Białoruskiej Strefy Zamkniętej, Fukushimy oraz elektrowni jądrowych, a także organizowaniem pomocy humanitarnych dla osób poszkodowanych w wyniku katastrofy czarnobylskiej, z głównym nastawieniem na samosiołów mieszkających wciąż w opuszczonych wioskach. Krystian współprowadzi również stronę Napromieniowani.pl.

Czarnobyl

Chernobyl Exclusion Zone OFFICIAL (2016) - Reading Grzegorz Halama, XBestCinema Movie 4K Krótki dokument o Czarnobylskiej strefie wykluczenia, zrealizowany przy współpracy z napromieniowani.pl i Grzegorzem Halamą W filmie znajdują się ujęcia nagrane przez nas w 2015 roku Wszystkie prawa zastrzeżone. Muzyka kupiona z serwisu evanto.com

Ostatni Ludzie Czarnobyla 2

Film "Ostatni ludzie Czarnobyla 2" opowiada o samosiołach, czyli staruszkach żyjących do dziś na terenach strefy zamkniętej, utworzonej po katastrofie w 1986 roku. Wielu z nich mieszka w drewnianych chatkach bez bieżącej wody, a niekiedy i bez energii elektrycznej w niemalże całkowicie opuszczonych wioskach. Pomimo trudnych warunków nie chcą wyjeżdżać. "Tu się urodziłam i tu umrę" - powtarzają. Grupa Napromieniowani.pl pomaga samosiołom każdej zimy, przywożąc żywność, ciepłe rzeczy i - przede wszystkim - poświęcając im swoją uwagę. Bo choć w opuszczonym świecie niewiele jest, to najbardziej brakuje zwykłego kontaktu z drugim człowiekiem. Zainteresowanie, to dla nich najlepsza pomoc.

Ostatni Ludzie Czarnobyla

Ostatni ludzie Czarnobyla to dokument, który powstał w trakcie wyprawy pomocowej dla samosiołów zorganizowanej przez grupę Napromieniowani.pl. Przedstawia on życie ludzi, którzy nigdy nie pogodzili się z przymusową ewakuacją, którą zarządzono po katastrofie w pobliskiej elektrowni jądrowej. Żyją na skażonym gruncie pomimo zakazów i... zajmują się całkiem normalnymi rzeczami. Jedna babuszka jest przebojowa i chętnie przyjmuje gości, inna skromna, a jeszcze inna całkowicie zapomniana i samotna. Wszystkich ich łączy jedno: brak podstawowych produktów. Obwoźny sklep przyjeżdża do ich opuszczonych wiosek raz na 4-5 tygodni, zaś opieka lekarska praktycznie nie istnieje. Dzięki pomocy finansowej naszych czytelników i widzów zorganizowaliśmy wyprawę pomocową, w trakcie której odwiedzaliśmy staruszków i dawaliśmy im żywność, ciepłe rzeczy, a także trochę naszego ciepła.

Angel.A

Niezależny, fanowski film SF
ul. Kapitańska 11
65-548 Zielona Góra
+48 533 282 607
xbestcinema0@gmail.com

Wszelkie prawa zastrzeżone XBestCinema © 2013 - 2022